Ozonoterapija

Ozonas (O3 ) – yra deguonies forma.

Deguonis – tai cheminis elementas, labai paplitęs gamtoje. Jis sudaro 1/5 dalį oro.

Kas yra ozonas?

Deguonies formos:

  1. Vienatominis deguonis – aukštos kokybės, bet labai nestabilus, nes turi dvi nestabilias valentines jungtis.
  2. Dviatomis deguonis – stabilios formos, paplitęs, neturi laisvųjų jungčių.
  3. Ozono molekulė, sudaryta iš 3 deguonies atomų, turinčių vieną laisvą jungtį, garantuojančią aukštą molekulės aktyvumą. 

Ozonas – stipresnis oksidatorius nei deguonis, jis gali oksiduoti visus organinius ir neorganinius junginius, tame tarpe įvairias ląstelių struktūras. Biologinėje terpėje ozono reakcijos su nesočiosiomis riebiosiomis rūgštimis yra dominuojančios, kurių metu susiformuoja įvairūs produktai kaip ozonidai ( junginiai, sudarantys skirtingą atomų skaičių deguonies molekulėje). Jie pagerina , aktyvina medžiagų apykaitos procesus pačioje ląstelėje. Mikrobo membrana – skirtingai nuo mūsų ląstelių membranos, po sąveikos su ozonų suyra, nes jų membranos neatsparios deguoniui. Tuo tarpu deguonis mūsų ląstelėms – gyvybiškai svarbus. Infekuotos virusais ląstelės ozonidų poveikyje smarkiai sumažina tam tikrų fermentų, kurie dalyvauja viruso baltymų sintezėje, aktyvumą. Tai reiškia, kad virusas nusilpsta ir žūsta.

Ozonas – aktyvus cheminis elementas. 20-30 km aukštyje nuo žemės paviršiaus, veikiant ultravioletiniams spinduliams, iš atmosferinio deguonies pastoviai susidaro bespalvės ozono dujos. Ir atvirkščiai, ozono molekulė sugeba absorbuoti dalį ultravioletinių spindulių taip, kad vėl virstų dviatomiu deguonimi. Toks procesas palaiko pastovų ozono sluoksnį – ozonosferą, kuris saugo nuo stiprių ultravioletinių saulės spindulių poveikio ir išsaugo biologinę pusiausvyrą biosferoje. Esant turbuliantiniams oro srautams, nedidelis ozono kiekis patenka į arti žemės esantį atmosferos sluoksnį. Jo pėdsakai jaučiami pagal charakteringą jo kvapą po audros.

Kai kas bijo ozono, nes neturi žinių apie medicininį ozoną ir nežino, kad gydymui naudojamos terapinės dozės yra nekenksmingos.

Dabar mokslas daug žino apie ozono poveikį sveikatai ir medicina ozoną sugeba išgauti specialios įrangos pagalba iš švaraus medicininio deguonies, t.y. gaunamas farmakologinio švarumo ozono deguonies mišinys ir taikomos minimalios ozono dozės, ne ką didesnės nei tos, kurios ateina iš dangaus perkūnijos metu. Sukurta pasaulinė ozono terapeutų asociaciją, leidžiama daug mokslinių žurnalų, knygų, studijų, rengiamos mokslinės konferencijos, daugelio šalių klinikose taikoma ozonoterapija, o specialistai kuria vis naujus ozono taikymo metodus.